Nowoczesny Motoambulans w szeregach SP ZOZ WSPR w Białymstoku

Od 15 maja na drogach miasta Białegostoku zobaczymy nowoczesny - MOTOAMBULANS. To wszystko było możliwe dzięki mieszkańcom miasta Białegostoku, którzy oddali głos na projekt pn. „Szybsza pomoc poszkodowanym – zakup motocykla ratunkowego dla pogotowia”.

Motocykl  pomoże w szybszy sposób przemieszczać się po zakorkowanym mieście i skuteczniej udzielać pierwszej pomocy. To wielki dar, który w dniu dzisiejszym został przekazany przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego - Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu. Szczególne podziękowania należą się osobom, które osobiście zaangażowały się w kampanię informacyjną i zachęcały mieszkańców do głosowania, w tym pracowników pogotowia ratunkowego oraz pomysłodawców projektu. Wiemy, że wiele osób oddało kawał serducha by zachęcić mieszkańców do głosowania.

 

Wyposażenie motokaretki - poza brakiem noszy - nie różni się od wyposażenia karetki podstawowej. Motocykl  posiada specjalne kufry, w których  mieści się sprzęt medyczny. Zamontowano instalację świetlno-dźwiękową, a ratownicy otrzymali komplety niezbędnej odzieży - kurtki, buty, kaski, rękawice, spodnie.  Miasto Białystok przekazało na ten cel 105 000 zł, za które serdecznie dziękujemy 🙂

 

Mamy nadzieję, że pojazd będzie nam służył długo i bezawaryjnie.