Nasze osiągnięcia

Jest nam miło poinformować, iż Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w  Białymstoku po raz drugi otrzymała wyróżnienie w konkursie „Organizacja Ucząca Się” w kategorii Sektor Publiczny. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Celem konkursu jest promowanie pracodawców z województwa podlaskiego, którzy dbają o doskonalenie zawodowe pracowników i umożliwią im ciągły rozwój.


Jest nam miło poinformować, iż Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w  Białymstoku otrzymała wyróżnienie w konkursie Organizacja Ucząca Się 2018 w kategorii Sektor Publiczny.

         SP ZOZ WSPR w Białymstoku ma zaszczyt poinformować, iż decyzją Ministra Zdrowia Panu Dyrektorowi Bogdanowi Kalickiemu została przyznana Nagroda im. Bł. Gerarda za rok 2018 w kategorii: Zarządzanie Ratownictwem.

         Minister Zdrowia przyznaje nagrodę raz w roku 2-3 osobom szczególnie zasłużonym dla ratownictwa medycznego w kraju, aby wyróżnić i uhonorować za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym lub działania na rzecz systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

W dobrze zarządzanej placówce ochrony zdrowia dbałość o wynik finansowy to warunek dalszego rozwoju, inwestowania w nowoczesny sprzęt dla ciągłego polepszania warunków leczenia pacjenta. W tym samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej nie zapomina się o innych elementach, jak promocja zdrowia i profilaktyka w lokalnej społeczności i troska o pracowników. Dlategoteż SP ZOZ WSPR w Białymstoku została wyróżniona Certyfikatem Brązowego Lidera Ochrony Zdrowia 2018 w kategorii Skuteczne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia.

Z przyjemnością informujemy, iż 21.03.2017 r. z rąk prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy otrzymaliśmy certyfikat: „Pracodawca przyjazny pracownikom”. Uzyskany Certyfikat świadczy o poszanowaniu praw pracowniczych, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe, a wartością nadrzędną naszego zakładu jest poszanowanie praw i godności pracowników.

W grudniu 2015 roku nasza jednostka uzyskała tytuł GAZELI BIZNESU 2015. Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W konkursie tym wyłaniane są firmy małej lub średniej wielkości, które dzięki dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. SP ZOZ WSPR w Białymstoku zatrudnia 454 osoby, zaś na przestrzeni trzech ostatnich lat zwiększyła swoje przychody o 107%. Ranking został opublikowany w specjalnym grudniowym dodatku do dziennika „Puls Biznesu”, a ponadto znajduje się na stronie internetowej gazele.pl.

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy o sukcesie, który odnieśli Nasi pracownicy. Pani Dorota Mielech została laureatką I nagrody etapu wojewódzkiego IX Ogólnopolskiego Konkursu "Pielęgniarka Roku 2013", natomiast Pan Tomasz Perłowski zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Miło jest nam poinformować, iż SP ZOZ WSPR w Białymstoku zajęła II miejsce w plebiscycie Perły Medycyny 2013 w kategorii "Ratownictwo medyczne i transport sanitarny". Plebiscytowi patronował m.in. Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

 

 

Z przyjemnością informujemy, że nasz Zakład otrzymał wyróżnienie w konkursie Firma Roku 2011.