regulamin

Regulamin szkoleń i kursów

 

  • 1 Postanowienia ogólne
  1. Organizatorem szkolenia/kursu jest Podlaskie Centrum Edukacji Medycyny Ratunkowej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, kod pocztowy 15-874 przy ul. Poleskiej 89., wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.20/00002/2006, zwana w dalszym ciągu niniejszego regulaminu również PCEMR.
  2. PCEMR działa na zasadach określonych w statucie, regulaminie organizacyjnym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku oraz regulaminie organizacyjnym Podlaskiego Centrum Edukacji Medycyny Ratunkowej, zwanym w dalszej części „Regulaminem”.
  3. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku – zwany dalej SP ZOZ WSPR w Białymstoku.
  4. Przepisy niniejszego Regulaminu stanowią integralną część zgłoszenia uczestnictwa
    w szkoleniu i obowiązują wszystkich Uczestników.
  5. Szkolenie/kurs odbędzie się w zakresie i terminach szczegółowo opisanych w ofercie szkoleń/kursów, na które może się zapisać każda osoba zainteresowana danym tematem szkolenia/kursu.
  6. Uczestnik - osoba prywatna lub pracownik firmy, instytucji bądź organizacji, która zgłosiła chęć uczestnictwa w szkoleniu/kursie organizowanym przez PCEMR zobowiązany jest wypełnić zgłoszenie udziału w kursie w wersji papierowej lub online (zał. nr.2) oraz zapoznać się z programem szkolenia/kursu.
  7. Wypełnienie zgłoszenia udziału w szkoleniu/kursie do PCEMR jest równoznaczne
    z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.

 

  •  2 Organizacja PCEMR
  1. PCEMR jest komórką organizacyjną SP ZOZ WSPR w Białymstoku, podlegającą bezpośrednio
    Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych.
  2. PCEMR jest prowadzone przez wyznaczonego pracownika ds. szkoleń, który podlega bezpośrednio Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych oraz prowadzi nadzór i kontroluje pracę pracowników, wykładowców i instruktorów zatrudnionych i świadczących usługi na rzecz PCEMR.

 

  • 3 Zadania PCEMR
  1. Prowadzenie działań służących ciągłej aktualizacji wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej, organizacji ratownictwa medycznego wśród pracowników medycznych Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.
  2. Współpraca z jednostkami kształcącymi personel medyczny, medycznymi towarzystwami naukowymi, uczelniami medycznymi w zakresie kształcenia zawodowego na kierunkach związanych z ratownictwem medycznym.
  3. Współpraca w zakresie przebiegu szkoleń praktycznych słuchaczy szkół medycznych
    na zasadach określonych w umowie.
  4. Planowanie i wdrażanie nowych metod i standardów postępowania w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego dla osób wykonujących zawody medyczne.
  5. Organizowanie i przeprowadzanie szkoleń dla osób wykonujących zawód medyczny w zakresie sposobów postępowania obowiązujących w leczeniu stanów nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.
  6. Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla lekarzy stażystów zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
  7. Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla pracowników medycznych zatrudnionych w innych placówkach służby zdrowia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia    i życia.
  8. Współuczestnictwo w szkoleniu personelu medycznego odbywającego specjalizację oraz kursy kwalifikacyjne – we współpracy z jednostkami powołanymi do tego typu zadań.
  9. Organizowanie i prowadzenie szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy, dla służb współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego wymienionych
    w ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U.2020.882 t.j.  z późn. zm.)  oraz kierowców, pracowników pomocy drogowej, oraz innych niezwiązanych z medycyną grup zawodowych.
  10. Współpraca z innymi podmiotami prowadzącymi działalność leczniczą oraz instytucjami
    i organizacjami krajowymi i zagranicznymi prowadzącymi działalność w zakresie ratownictwa medycznego, podstawowej pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, Recertyfikacji Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy itp.
  11. Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Zakładu w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń innych niż medyczne.
  12. Opracowywanie programów kursów, szkoleń, seminariów zgodnie z obowiązującymi wytycznymi oraz ustalanie ich harmonogramów.
  13. Przygotowywanie i udostępnianie sprzętu i materiałów do prowadzonych zajęć zgodnie
    z przyjętymi w Zakładzie zasadami i procedurami.
  14. Prowadzenie sprzedaży usług szkoleniowych i odpowiedniej dokumentacji z tym związanej
    w tym ewidencjonowanie sprzedaży na kasie rejestrującej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i procedurami.
  15. Organizowanie pokazów ratownictwa medycznego i innych działań, w tym promocyjnych  
    i szkoleniowych podnoszących świadomość społeczną odnośnie ratownictwa medycznego,
    we współpracy z właściwymi komórkami organizacyjnymi Zakładu.
  16. Opracowywanie pod względem merytorycznym Regulaminu organizacyjnego PCEMR przy
    SP ZOZ WSPR w Białymstoku oraz jego aktualizowanie zgodnie ze stanem faktycznym
    i przepisami prawa w tym zakresie.
  17. Podlaskie Centrum Edukacji Medycyny Ratunkowej realizuje zadania wsparcia psychologicznego pracowników i osób udzielających świadczeń na rzecz SP ZOZ WSPR w Białymstoku, poprzez:
  • prezentacje i wykłady przedstawiające sposoby radzenia sobie z najczęstszymi problemami zgłaszanymi przez pracowników oraz osoby udzielające świadczeń na rzecz SP ZOZ WSPR
    w Białymstoku,
  • warsztaty grupowe w formie debriefingu,
  • terapie w formie spotkań indywidualnych
  1. Prowadzenie działalności marketingowej dotyczącej PCEMR, w tym:
  • przygotowywanie propozycji ofert oraz umów pod względem merytorycznym,
  • kalkulacji kosztów w celu ustalenia cenników (koszty szkoleń i kursów ustala specjalista
    analiz i kosztów),
  • cennik zatwierdza Dyrektor w porozumieniu z obsługą prawną Zakładu
  • monitorowanie i aktualizacja informacji zawartych na stronie internetowej wspr.bialystok.pl oraz social mediach m.in. Facebook i zgłaszanie konieczności naniesienia zmian.

 

  • 4 Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu/kursie
  1. Warunkiem zakwalifikowania kandydata na szkolenie lub kurs jest wypełnienie dokumentu
    z załącznika (zał.nr.2) w przypadku zgłoszenia w formie papierowej lub online najpóźniej 24 godziny przed datą rozpoczęcia szkolenia/kursu. W przypadkach szczególnych (losowych), Organizator może podjąć decyzję o dopisaniu kursanta do grupy szkoleniowej tuż przed rozpoczęciem kursu, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikiem PCEMR.
  2. Po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego online lub w wersji papierowej oraz dołączeniu wszelkich wymaganych załączników kandydaci otrzymują decyzję o zakwalifikowaniu na wybrane szkolenie/kurs.

 

  • 5Informacje dotyczące szkoleń/kursów
  1. Oferta szkoleń/kursów, możliwych do realizacji jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób na stronie wspr.bialystok.pl , Facebooku oraz tablicy ogłoszeń w budynku WSPR
    w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89.
  2. Kursy i szkolenia realizowane są według ustalonego przez Organizatora programu szkoleń/kursów.
  3. W przypadku szkoleń, w których przyznawane są punkty edukacyjne, pracownik PCEMR dokonuje odpowiednich wpisów w książeczkach doskonalenia zawodowego.
  4. Organizacja działań promocyjnych - pokazy ratownictwa medycznego mogą odbywać się na zlecenie Dyrektora SP ZOZ WSPR w Białymstoku, na prośbę pisemną instytucji, urzędów, przedsiębiorstw, osób prywatnych, itp. po pisemnym zezwoleniu Dyrektora SP ZOZ WSPR.

 

  • 6 Rezygnacja z uczestnictwa
  1. Rezygnację z uczestnictwa w szkoleniu/kursie, niezależnie od przyczyny należy zgłosić Organizatorowi najpóźniej 24 godziny przed datą rozpoczęcia szkolenia/kursu, w formie elektronicznej na adres email: szkola@wspr.bialystok.pl W przypadkach szczególnych (losowych), Organizator może podjąć decyzję o odstąpieniu naliczenia opłaty
  2. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia przez Uczestnika
    100 % kosztów uczestnictwa w przedmiotowym szkoleniu/kursie.

 

  • 7 Zmiana terminów szkoleń/kursów
  1. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania lub przesunięcia terminu szkolenia/kurs
    w sytuacji, gdy nie zostanie osiągnięta wystarczająca liczba uczestników. Co do zasady przyjmuje się, iż wymagana grupa szkoleniowa wynosi 10 osób. Niemniej jednak ostateczna liczebność grupy szkoleniowej na dane szkolenie/kurs będzie określona w konkretnej ofercie szkolenia/kursu.
  2. PCEMR informuje Uczestników o odwołanym szkoleniu/kursie, co najmniej 24 godz. przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.
  3. PCEMR ma prawo odwołać zaplanowany termin szkolenia/kursu również w przypadku zaistnienia sytuacji losowych, których nie dało się wcześniej przewidzieć, np. nagła niedyspozycja wykładowcy, nagła niedostępność miejsca szkolenia/kursu, czynniki pogodowe.
    W przypadku wystąpienia takich okoliczności PCEMR zobowiązuje się do wyznaczenia nowego terminu szkolenia/kursu, które zorganizowane zostanie w takim samym zakresie i na warunkach uprzednio uzgodnionych. Nowy termin szkolenia/kursu zostanie ustalony
    w porozumieniu z Uczestnikiem i z uwzględnieniem jego dostępności oraz możliwości.
  4. W przypadku nie ustalenia nowego terminu szkolenia SP ZOZ WSPR w Białymstoku zwróci 100% wpłaconej zaliczki.

 

  • 8 Zmiana trenera prowadzącego szkolenie/kurs

W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany wykładowcy prowadzącego szkolenie/kurs. Przy czym, w takiej sytuacji wykładowca realizujący zajęcia
w zastępstwie, będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie trenerskie aby zapewnić odpowiedni poziom merytoryczny omawianych zagadnień.

 

  • 9 Zmiana miejsca szkolenia/kursu

W szczególnych, obiektywnych, losowych i niezależnych od organizatora przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca, w którym odbędzie się szkolenie/kurs, na obiekt o takim samym lub wyższym standardzie i nie stanowi to zmiany warunków umowy.

 

  • 10 Koszt uczestnictwa w szkoleniu/kursie i warunki płatności
  1. Szkolenia/kursy organizowane przez PCEMR w Białymstoku są odpłatne.
  2. Wypełnienie i wysłanie formularza stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie zgodnie z obowiązującym cennikiem/wyceną danego szkolenia/kursu.
  3. Opłatę za udział w szkoleniu/kursie należy uiścić nie później niż 24 godz. przed rozpoczęciem szkolenia/kursu, terminalem płatniczym bądź przelewem na rachunek bankowy 87 1500 1344 1213 4002 0728 0000. zaznaczając nazwę instytucji, imię i nazwisko Uczestnika oraz termin
    i tytuł szkolenia.
  4. W przypadku dokonania wpłaty po czasie, o którym mowa w zdaniu powyższym, Uczestnik zobowiązany jest do czasu rozpoczęcia szkolenia/kursu przesłać pocztą elektroniczną potwierdzenie zrealizowanego przelewu.
  5. W przypadku wolnych miejsc Organizator w dniu kursu przewiduje przyjęcie kursanta pod warunkiem opłacenia za szkolenie przelewem (przedstawienie potwierdzenia płatności ) bądź za pomocą terminala przed rozpoczęciem szkolenia/kursu.
  6. Po zaksięgowaniu wpłaty Organizator wystawia fakturę VAT, paragon bądź fakturę imienną do paragonu.
  7. Opłata obejmuje koszt uczestnictwa w szkoleniu/kursie, materiały szkoleniowe, słodki poczęstunek, kawa, herbata, woda oraz zaświadczenie/certyfikat potwierdzające udział w szkoleniu.
  8. Od dnia 1 stycznia 2011 r. usługi szkoleniowe objęte są podatkiem VAT w wysokości 23%, chyba że inne przepisy prawno – podatkowe stanowią inaczej.

 

  • 11 Prawa autorskie
  1. Szkolenia/kursy, programy szkoleń/kursów, materiały szkoleniowe oraz wszelkie metody prezentowane podczas szkoleń/kursów oferowanych przez PCEMR podlegają ochronie prawnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  2. Uczestnik poprzez udział w szkoleniach/kursach nie nabywa praw do rozporządzania autorskimi prawami majątkowymi, którymi objęte są szkolenia/kursy, programy szkoleń/kursów, materiały szkoleniowe oraz wszelkie materiały i metody prezentowane podczas szkoleń/kursów.

 

  • 12 Ochrona danych osobowych

Wypełnienie formularza rekrutacyjnego oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacyjnych i marketingowych przez Podlaskie Centrum Edukacji Medycyny Ratunkowej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku , kod pocztowy 15-874 przy ul. Poleskiej 89. Jest ono równoznaczne z akceptacją prawa do wglądu i możliwości poprawienia oraz usunięcia danych osobowych. (art. 23 ust. 1 pkt 1 i ust 2 oraz art. 24 ustawy z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883). A także wyrażeniem zgody na wysyłanie korespondencji mailowej, zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku - Dz. U Nr 144, poz.1204.

 

  • 13 Postanowienia końcowe
  1. Podlaskie Centrum Edukacji Medycyny Ratunkowej w Białymstoku zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu.
  2. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest równocześnie potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją niniejszego Regulaminu Uczestnictwa w szkoleniu/kursie.
  3. Osoby zgłaszające się na szkolenia/kursy są zobligowane do przestrzegania niniejszych przepisów dotyczących usług szkoleniowych.