Punkt Szczepień

Punkt Szczepień przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89 został zamknięty do odwołania. 

Zgodnie z „Komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw Covid-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą” od 2 listopada2021 roku rozpoczną się szczepienia dawką przypominającą wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer[1]BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen.

Szczepienie uzupełniające jest zalecane w grupach pacjentów z zaburzeniami odporności (grupy wymienione w komunikacie MZ nr 11), które ukończyły 12 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty, Spikevax lub Vaxzevria.

 

W związku z powyższym uprzejmie informuję o możliwości zaszczepienia się dawką przypominającą lub dodatkową przeciwko COVID 19.

 

Zapraszamy również wszystkie osoby chętne do szczepienia pierwszą i drugą dawką.

Nie zwlekaj, gdyż w Twoich rękach jest zdrowie i życie Twoje oraz najbliższych Ci osób.

Czeka na Państwa wykwalifikowany zespół pracowników: lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Numer do punktu szczepień 785 503 848 - proszę dzwonić celem umówienia wizyty.

Punkt czynny w godzinach - Nieczynny 

 

 

23.11.2021 ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat mogą skorzystać z darmowych szczepień. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek przeciw grypie byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Od 23 listopada w celu zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022 takie prawo mają wszystkie osoby od 18 roku życia.

 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty ani skierowania na szczepionkę.

Wystarczy, że skontaktują się z naszym  punktem szczepień 785503848 i umówią termin.

Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie i udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do szczepienia.

Na szczepienie należy się stawić bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki